Sezon trwa

Bieg Kosynierów już za nami, a jeszcze wcześniej nasi zawodnicy startowali w kraju i zagranicą. W dniu 23.03.2014r. odbył się pierwszy Ostrowski ICE MAT Półmaraton. Na linii startu stanęło ponad 600 uczestników, na mecie zameldowało się 601 zawodników. Po raz kolejny nasi reprezentanci nie trafili na dobrą pogodę, deszcz padał podczas całego biegu, ale tym razem wiatr nie był tak uciążliwy. Trasa biegu składała się z trzech pętli 7km, dzięki temu zawody były atrakcyjniejsze dla kibiców rozstawionych niemalże na całej trasie. Trasa biegu była płaska co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych wyników. Nasz Klub reprezentowali: Dawid Kulterman 01:19:34 (29 miejsce OPEN) oraz Dudar Michał 01:33:29. Wyniki uzyskane przez naszych klubowiczów są ich nowymi rekordami życiowymi. Bieg wygrał Cenkier Michał z czasem 01:08:51, który reprezentował nasz klub podczas 12 Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego.

rel. Dudar Michał

Zagraniczne starty tak relacjonuje Henryk Czerniak: Już 23 lutego dzięki uprzejmości KB ” Chyży ” Nowy Tomyśl udało mi się wyjechać na maraton do Belgradu w Serbii. Bieg miał charakter koleżeński i odbył się na ścieżkach biegowych parku nad Dunajem. W Serbii byliśmy 3 dni i mogliśmy choć częściowo zwiedzić miasto. Kolejny mój wyjazd to poważna wyprawa do Izraela – w dniu 21 marca uczestniczyłem w Jerusalem Marathon w Jerozolimie. Wyjazd z biurem Marathon Travel w dość licznym gronie z możliwością zwiedzania przez 7 dni i oczywiście start w maratonie. Do maratonu podszedłem dość poważnie i muszę przyznać ,że start zakończyłem zadowolony. W swej kategorii wiekowej wywalczyłem 3 miejsce z czasem 3:52 i zająłem 5 miejsce wśród wszystkich startujących tu Polaków, a było ich prawie 40. Na marginesie dodam, że każdemu polecam wyjazd do Jerozolimy ze względu na historię tego miasta, a także na bardzo ciekawe zawody. Dwa dni później, w niedzielę 23 marca Elżbieta Czerniak startowała w maratonie w Rzymie. Wyjazd był organizowany przez klub „Geotermia” Uniejów i brało w nim udział blisko 40 osób; trwał 5 dni i miał w programie zwiedzanie Rzymu, Padwy, Florencji i Wenecji. Oczywiście głównym punktem programu był start w Rzymskim Maratonie. Elżbieta ukończyła bieg w dobrej formie z wynikiem 4:12 .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.