V Maraton Karkonoski

3 sierpnia 2013 w Szklarskiej Porębie miał miejsce V MARATON KARKONOSKI – 10 Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim – 4 Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Ze względów bezpieczeństwa Organizator wykluczył odcinek wbiegu na Śnieżkę.

Zawodnicy rozpoczęli bieg już o 8:30 w palącym słońcu, które towarzyszyło im przez cały czas trwania zawodów. Pierwszym Polakiem na mecie był Marcin Świerc z czasem 3:21:10, a pierwszą Polką Anna Celińska 3:51:21.

W Maratonie po raz kolejny wzięła udział Barbara Nowak-Lewandowska i ukończyła go ze świetnym wynikiem 6:03:19. Ponadto, zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jej wynik jest tym bardziej godny podziwu, iż warunki były naprawdę trudne – poprzedniego dnia IMiGW wydało ostrzeżenie o 3 stopniu zagrożenia upałami.

Basiu – gratulujemy siły i wytrwałości! :)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.