Zakończenie sezonu biegowego w 2013r.

W nocy z dnia 20 na 21 grudnia 2013, to znaczy w najdłuższą noc w roku, odbył się w Kaliszu tradycyjny bieg „Od zmierzchu do świtu”. Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski biegają w miejskim parku na 2-km trasie, ile kto może, chce i potrafi. Nasz klub w tym ostatnim starcie w roku reprezentował Zenon Radziejewski. Zenek, który wygrał już ten bieg trzykrotnie  w 2008 r. - 131 km, w 2009r. - 127 km , w 2010r. - 120 km, tym razem założył sobie przebiec 100 km . Przebiegł je bez trudu, robiąc tylko 2 krótkie przerwy na posiłek. Wynik ten dał mu tym razem 8 miejsce na ponad 90 osób biorących udział w imprezie. Niezorientowanym podajemy, że była to impreza towarzyska bez kosztów udziału, a zawodnicy sami zadbali o wigilijny poczęstunek i złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem.

Natomiast w ostatnią niedzielę grudnia KB Kosynier uczestniczył w towarzyskim klubowym Biegu Sylwestrowym, na dystansie około 10 km, w którym uczestniczyło prawie 20 osób, w tym honorowy członek klubu Tomasz Szymkowiak. Trasa wiodła wokół Zalewu Wrzesińskiego, przez Psary oraz Nowy Folwark.

rel. Henryk Czerniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacja, Zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>