12. Maraton im. M. Frankiewicza 16.10.2011 Poznań

W tegorocznym Maratonie Poznańskim wystartowała spora część naszego Klubu.

W związku z remontami miasta, została zmieniona trasa, co jednym przysparzało zmartwień (ech te podbiegi…), a innym zaciekawienia. Pogoda w dniu startu była idealna – słońce świeciło od wczesnych godzin rannych, a rześkie powietrze dodawało energii.

O g. 10 wystartowało 2702 biegaczy. Trasa rzeczywiście do łatwych nie należała, ale dla Kosynierów nie stanowiła (zbyt) dużego problemu. Wszyscy bieg ukończyli, uzyskując świetne wyniki.

Na szczególną uwagę zasługuje Błażej Pawlak, który jako pierwszy z Klubu ukończył bieg uzyskując wynik 02:59:47 i tym samym złamał granicę 3h – jako trzeci z terenu powiatu wrzesińskiego .

Swoje maratońskie debiuty mieli w tym dniu Michał Dudar i Dawid Kulterman, którym pokonanie 42, 195km zajęło 3:44:43 (Michał) oraz 3:12:52 (Dawid).

Należy zauważyć, iż z całego powiatu wrzesińskiego w tegorocznym Maratonie wystartowało 29 osób. Oznacza to, iż jest nas-biegających coraz więcej! :)

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych Kosynierek i Kosynierów: