O klubie

Klub Biegacza Kosynier Września formalnie istnieje od 7 maja 2009 roku z inicjatywy kilku pasjonatów biegania na różnych dystansach, reprezentujących Wrześnię w ulicznych biegach w kraju i poza jej granicami.KB Kosynier jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w Poznaniu pod nr . Posiada własne logo i stronę internetową, a także własne stroje klubowe zarówno dla Pań jak i Panów.

Statut Klubu

Statut  Klubu jest dostępny do pobrania pod tym linkiem.

Deklaracja wstąpienia do Klubu

Deklaracja jest do pobrania pod tym linkiem

Oficjalne logo Klubu

kosynier_logo_0

Kilka słów na temat powstania Klubu Biegacza”Kosynier”:

Był mniej więcej przełom wieku gdy na naszych drogach, dróżkach czy ścieżkach zaczęli pojawiać się długodystansowcy by amatorsko trenować biegi. Prawie każdy trenujący w końcu zaczyna uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach biegowych. Tak też i koleżanki i koledzy z Wrześni i okolic rozpoczęli wyjazdy na zawody w całym kraju i nie tylko. W pewnym względzie pozostawali jednak troszkę anonimowi, gdyż w deklaracjach do biegu, w rubryce przynależność klubowa musieli wstawiać kreskę. Mnie osobiście z roku na rok ta sytuacja coraz bardziej irytowała. Zapytałem więc kiedyś Janusza Grzegorka z którym najczęściej jeździłem na zawody,  nie można byłoby podjąć próby, aby to zmienić. Długo dyskutowaliśmy na ten temat, rozważaliśmy wszystkie za i przeciw, aż w końcu zapadła decyzja o zawiązaniu klubu biegacza, z rejestracją w sądzie włącznie. Janusz podjął się przeprowadzić wszystkie – jak się później okazało – niełatwe procedury formalno-prawne. Nasza „kochana” biurokracja nawet przy zakładaniu takiego stowarzyszenia nie pozwala o sobie zapomnieć. Po skompletowaniu grubej księgi przeróżnych dokumentów można było nareszcie powiedzieć, że we Wrześni powstał Klub Biegacza „Kosynier”. Nazwa ta, mimo kilku innych propozycji, od początku była zdecydowanym faworytem.(..)

Do zobaczenia na trasach biegowych.

Zenon Radziejewski

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania i do kontaktu z Nami!

Możliwość komentowania jest wyłączona.