Festiwal Biegowy w Krynicy

Na tegoroczny Festiwal Biegowy do Krynicy Zdrój (5-7 września) udali się Elżbieta i Henryk Czerniak oraz Maciej Szygenda. Festiwal Biegowy w Krynicy to 3 dniowe święto biegania, a także kultury i różnych podsumowań sportowych.

Elżbieta Czerniak startując w biegu na 10 km zajęła 2 miejsce z czasem 50:42 w Mistrzostwach Polski Masters, zdobywając srebrny medal widoczny na zdjęciu w środku.

W Koral Maratonie zrewanżowała się zawodniczce z którą przegrała na 10 km i wygrała zdecydowanie w kategorii + 60 lat , z czasem 4:21:23.

Henryk Czerniak w biegu na 10 km zajął 7 miejsce w kategorii Masters  + 65 lat z czasem 45:16, natomiast w maratonie startował razem z Elżbietą uzyskując taki sam czas. Maciej Szygenda wystartował na najdłuższym 100 km dystansie w Biegu 7 Dolin zajmując 91 miejsce i 49 w swej kategorii wiekowej z czasem 13h 20min 14 sek. W biegu tym startowało kilkaset zawodników i zawodniczek.

Tekst Henryk Czerniak

Zdjęcia Henryk Czerniak/Marian Borowczyk/Maciej Szygenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.