Cracovia Maraton 18.05.2014

18 maja 2014 trasą po najpiękniejszej, zabytkowej części Krakowa wystartowała 13 edycja Cracovia Maraton. Mimo niesprzyjającej pogody oraz zmiany trasy na dzień przed zawodami (spowodowanej ulewami) na starcie stanęło 5524 zawodników, na metę dotarło 5378.

Jako pierwszy na Krakowski Rynek przybiegł Kenijczyk Edwin Kirui z czasem 2:15:17 wśród kobiet triumfowała jego rodaczka Elizabeth Jeruiyot Chemweno z czasem 2:38:06. Nasz klub godnie reprezentował Roman Owocki, który dobiegł na metę z czasem 3:03:36 z tym wynikiem zajął 153 miejsce. Tym samym Roman pobił swój maratoński rekord życiowy sprzed 5 tygodni, poprawiając swój czas o ponad 5 minut.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.