Chorwacja

Troje zawodników klubu KB Kosynier  Września uczestniczyło w dniu 2 czerwca w 28 Plitvickim Maratonie w Chorwacji. Elżbieta Czerniak wraz z córką Agnieszką biegały w biegu 16 km , który wchodził w skład całej imprezy biegowej. Elżbieta zajęła 1 miejsce w kategorii wiekowej + 55 lat , natomiast Agnieszka, która nie jest członkiem klubu, zajęła 2 miejsce w kategorii + 35 lat. Natomiast Janusz Grzegorek i Henryk Czerniak uczestniczyli w pełnym maratonie. Janusz zajął 9 miejsce w kategorii + 50 lat z wynikiem 3:31:31, natomiast Henryk Czerniak 1 miejsce w kategorii + 65 lat, osiągając wynik 4:01:30. Należy nadmienić, że jest to bardzo trudny górski maraton rozgrywany na terenie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora. Można powiedzieć, że jest to maraton z niewielką, niespełna 200 osobową grupą zawodników, głównie wyczynowców, amatorzy biegają w tym czasie na 16 lub na 5km. Impreza jako całość zorganizowana była perfekcyjnie, trasa w parku leśnym asfaltowa oznakowana co 1 km. Na mecie medal , koszulka worek turystyczny, dwa posiłki, przed i po biegu. Nagrody OPEN i w kategoriach wiekowych co 5 lat. Wpisowe około 80 zł. a w ramach wpisowego także bilet wstępu do parku, gdzie w przeddzień zwiedzaliśmy  Plitvickie wodospady, atrakcja na miarę światową. Po zakończeniu imprez biegowych udaliśmy się na tygodniowe zwiedzanie Chorwacji z wypoczynkiem. Ponieważ podróżowaliśmy samochodem z przyczepą campingową, warunki mieliśmy luksusowe.

Relacjonował Henryk Czerniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne, Relacja, Zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.